למה עדיף לעשות בדיקת דם במעבדה פרטית

אתם מרגישים קצת עייפים ותשושים, מרגישים שאולי חסר לכם ויטמינים מסוימים או סתם כאבי ראש, בחילות או כל דבר אחר, כנראה שהגיע הזמן לעשות בדיקת דם. בדיקות דם מומלץ לעשות לפחות פעם בחצי שנה, זאת על מנת לבדוק את המערכת הגופנית שלנו, לראות שהיא תקינה ושהכל בסדר. כמובן שאם ישנו משהו לא תקין, בעזרת בדיקת דם פשוטה ניתן לגלות תסמינים לכך באופן מוקדם ובכך להציל חיים. כמובן שמומלץ ביותר לעשות בדיקת דם במעבדה פרטית, כי כך אתם יכולים להיות בטוחים שייתיחסו לבדיקה שלכם באופן הכי אישי שיש, הכי מדויק והכי מקצועי. אם בוחרים ללכת למעבדות ציבוריות גם יכולים לחכות שעות לתור, גם לרוב הבדיקה שלכם תתבצע יחד עם עוד הרבה בדיקות של אחרים, כך שאם אתם הולכים למעבדה פרטית אתם יכולים להיות בטוחים ובראש שקט.

מהי בדיקת דם

בדיקות דם הן בדיקות שמתבצעות במעבדות רפואיות כאשר לוקחים דגימת דם מן הגוף וכך אפשר לבחון ולהבין באופן מדויק את מצבו של הגוף, לראות כיצד הוא מתפקד והאם יש צורך לבצע הליכים רפואיים מסוימים שישפרו את תפקוד הגוף. הדם מעביר בתוכו את החמצן וחומרים נוספים לאורך כל הגוף, בעזרת הדם הדוף מצליח להיפטר מחומרי פסולת שונים, מנקז אותם אל האיברים שדרכם אנחנו מפרישים החוצה. על כן בעזרת בדיקת דם אפשר להבין את כל מערכות הגוף הפעילות. הדגימה נלקחת היישר מהווריד שביד, שלרוב הוא הכי נוח ובעל הגישה הכי קרובה. לפני הבדיקה מומלץ לעשות צום של יום או לפחות כמה של 12 שעות, זאת על מנת שהדם יהיה הכי נקי שיש וייתן את המידע הכי מדויק לגבי הגוף.

מרפאה פרטית אל מול מרפאה ציבורית

בשנים האחרונות אנו רואים תופעה גדולה של הרבה מרפאות ובתי חולים פרטיים אשר נפתחים לציבור הכללי. אם בעבר שירותי הרפואה הפרטית היו יקרים מאוד, היום כמעט כל אחד יכול להרשות לעצמו את השירותים השונים שמרפאות פרטיות נותנות. בדיקות דם במעבדה פרטית מאפשר לנו לבצע בדיקות נוספות שמרפאות ציבוריות לא נותנות. כמו בתרופות יש תרופות מסוימות שבתוך הסל תרופות ויש כאלה שאינן, כך גם בעולם הבדיקות. מכיוון שמדובר בכספי ציבור ויש מגבלה לבדיקות שניתן לבצע, המעבדה תבצע רק את הבדיקות שצריך והכי חובה שיש ולא את כל מלוא הבדיקות. במרפאות פרטיות עקב התשלום שלכם ומימון הבדיקות אתם יכולים להיות בטוחים גם שהמעבדה תבצע את כל הבדיקות שצריך לבצע. כמו כן יתרון נוסף של מעבדה פרטית על ציבורית היא עניין התורים והזמן, אם במרפאות הציבוריות הרבה פעמים אתם צריכים לחכות זמן רב עד שייקבלו אתכם, במרפאות פרטיות אין זה כך, תוך זמן קצר אתם נכנסים לתור ומקבלים את הבדיקות שאתם צריכים לבצע.